קריירה מהנה או מענה? מתי ואיך לשנות?

קריירה-מענה-705x470

היא יושבת מולי ומספרת כמה מיצתה את מקום העבודה שלה. אני שואלת: “אז מה כן? ” “אין שום דבר שהוא כן”, היא עונה. “הכן היחיד בעצם הוא הפרנסה והביטחון, ומעבר לזה שום דבר. אין עניין, אין אופק והמצב       מחמיר.. ” אני שואלת “עד מתי?” והיא עונה “עד הפנסיה”. שאלתי עוד: “האם יש דרך אחרת להשיג את הפרנסה והבטחון?” והיא עונה: “לא!!”. האמנם??

אנשים רבים מצויים במקומות עבודה שהם אינם שלמים איתם. לעיתים, התמורה אינה מתגמלת, לעיתים כבר אין עניין ולעיתים פשוט נמאס.

אני מאמינה שהמצב אינו חתום. הכל ניתן לשינוי. כמובן שאנו צריכים להבין קודם כל מה כן, לאחר מכן לתכנן את השינוי, את המשמעויות שלו ולברר עם עצמנו: האם השינוי עלול להזיק לנו באיזושהי דרך.

לאחר מכן, לדמיין את עצמנו לאחר השינוי – ולראות שזה מסתדר לנו.

לבסוף יש לתכנן את הצעדים לקראתו.

באופן מפתיע, ויש לכך מספר הסברים, חלקם רוחניים, יחלו להיקרות בדרכנו הזדמנויות, על מנת שנבחן אותן.

תחום מדעי המוח מסביר זאת במודעות למסרים ואינפורמציה שבאופן רגיל הייתה מסוננת ומגיעה ישירות אל הלא מודע. ברגע שהגדרנו לנו, בצורה מדוייקת, מה אנו רוצים – אינפורמציה כזו, במידה וניתקל בה – תצוף ותעלה למודע שלנו.

מנסיוני, לעיתים ייפרשו אפשרויות מעניינות לשינוי, לכל אחת כאמור תהיה משמעות שונה, ולאדם הרוצה בשינוי תיוותר רק המשימה לבחור את האפשרות הנראית לו ביותר.

לכן, אל תוותרו על החלומות, הקשיבו לעצמכם באותנטיות, והחלו לפעול. במידת הצורך – בקשו עזרה ממומחים לשינוי.

שיהיה בהצלחה ובהנאה!!

גלית

רוצה לדבר עם גלית?
אפשר להתקשר 050-5508220
או למלא הטופס ואחזור אליכם במהרה

אהבת? יכול לעזור למישהו? אפשר לשתף!

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם
שיתוף ב skype
סקייפ

עוד פוסטים בבלוג

כשהמתבגרים שלנו עוברים על החוקים…

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים בהם בני נוער נמצאים בסיטואציה שבה הם מפעילים שיקול דעת לקוי רק לרגע קטן אחד. והרגע הקטן הזה, הופך למפץ גדול שמשפיע על מסלול חייהם.התגובות נעות בין תדהמה, הפתעה, אולי גם מבוכה וצער. הילדים האלה לרב הם בני טובים שסטו לרגע מדרך הישר וצריך לסלוח להם כי…

לקריאת ההמשך »

מעבירים אחריות!!

לפי החוק, ההורים מחויבים לדאוג לילדיהם עד גיל 18 חינוכית, לימודית ורפואית.לאחר מכן, הם עצמאים וגם אם נסכים לכך או לא, בגיל 18 הם הופכים לבוגרים בפני החוק וכל המוסדות פונים ישירות אליהם. אני זוכרת איך, כשבני הבכור הגיע לגיל 18, אני הופתעתי שאני כבר לא אשת קשר ולא יכולה אפילו לראות תוצאות של בדיקות דם…

לקריאת ההמשך »

למה הילד שלך יעשה את מה שאתם אומרים לו לא לעשות?

מבקשים מהילד לעשות משהו ואיכשהו יוצא שהוא עושה בדיוק את ההיפך? מה יכולה להיות הסיבה לכך? טיפ קטן שיכול לשפר את המצב ולפעמים אפילו לשנות.. (אצלי בבית זה עובד)אתמול התקשרה אלי אמא, שהתעניינה בתהליך אצלי לבן שלה. אני: ספרי, מה מביא אותך אלי?היא: הבן שלי עושה לי דווקא, הוא עושה על מה שאנחנו אומרים לו…

לקריאת ההמשך »