לחזק אותם... כבר מההתחלה!

סדנאות יהלום לילדים - להתפתחות אישית והתמודדות במצבים חברתיים

הילדים שלנו מתמודדים עם הרבה דברים במקביל:
הלימודים והקשיים שלפעמים מתלווים אליהם,
החוקים והמשמעת בתוך בית הספר ובבית,
וגם המקום החברתי שלהם.
לחלק מהילדים זה פשוט קצת יותר מדי ולחלק מהם יש קשיים אובייקטיביים
שלא מאפשרים להם לזרום בתוך זה.
לפעמים עם טיפה עזרה והנחייה אפשר להראות להם כמה הם טובים ומסוגלים
ולהאמין בזה גם עכשיו וגם לכל החיים.
ומתוך המקום הזה, להתמודד עם כל מה שנקרה בדרכם!

לחזק אותם... כבר מההתחלה!

10 מפגשים מבוססי NLP לילדים בגילאי 7-10

מה תוכלו לצפות שיקרה לילדים שלכם אחרי הסדנה:

 • יכירו באיכויות הייחודיות להם, ביכולות והכישורים שלהם.
 • יהיה להם קל יותר חברתית.
 • ייקחו אחריות על הבחירות ועל התגובות שלהם.
 • ידעו איך להתנהג ולהגיב בסיטואציות חברתיות מאתגרות.
 • ידעו ליצור ולשמר קשרים חברתיים.
 • הביקורת והשיפוטיות שלהם כלפי עצמם וכלפי אחרים תרד.
 • ידעו לזהות את הרגשות שלהם ולנהל אותם.
 • ירגישו יכולים ומסוגלים, ייזמו ויהיו בעשייה.

איך זה יקרה?

זהו תהליך עדין המותאם לגיל הילדים – ומשלב פגישה אישית אחת עם עבודה קבוצתית. מדובר על תהליך אישי בקבוצה.

 •  פגישת היכרות – אחד על אחד עם ילדכם (20 דקות)

כדי להבין לעומק מי הוא, מהם האתגרים שלו, מה מונע ממנו להשיג את זה כבר היום

ואילו דגשים הוא צריך ממני במהלך הסדנה.

ובנוסף, שיחה קצרה אתכם לאחר מילוי שאלון ושיחה עם המחנכת (לא חובה – בכפוף לאישורכם)

 • מפגשים 2,3 – מתחיל להאמין בעצמי!

מפגש 2: היכרות עם הקבוצה ועם עצמי: מתחילים לאסוף את כל יסודות הביטחון העצמי – חוזקות, יכולות, משאבים, דברים שאני טוב בהם, כדי להתחיל להשפיע על התוצאות.

מפגש 3: משאבים לקבוצה – מה אני תורם? מה  קבוצה תורמת לי?

 • מפגשים 4,5 – מתמקדים בפתרונות

איך להסתכל על המציאות בצורה שמקדמת אותי, ומשיגה את מטרותיי.

מתחילים לעבוד על סיטואציות חברתיות מעולמם ורוכשים מיומנויות חברתיות: כללים של חברה/קבוצה, יצירת קשרים חברתיים וטיפוחם, תקשורת בינאישית, שיתופי פעולה מול תחרות.
איך להתמודד עם כישלונות ולהפוך אותם ליכולת להתפתח.

 • מפגשים 5,6 – אני יכול!

עובדים על סיטואציות חברתיות מורכבות מעולמם: ביישנות מול דומיננטיות, הצטרפות לקבוצה, השתלבות בחברה, שיתופי פעולה, קבלת החלטות ודרכי התמודדות, אני מול הקבוצה (ויתור או ריצוי כולל התייחסות לנושא השקרים..),
חיבור ליכולת על ידי טכניקות של NLP שמקצרות את הדרך לשינויים מהירים.

מפגש שבונה מסוגלות, יכולת להתמודד ותחושת ערך עצמי

 • מפגשים 7,8,9  – אני מצליח!

היכולת להחמיא ולקבל מחמאות,

איך לשחזר הצלחות מתחומים אחרים, לבחור מה אני מאמין על עצמי וממה אני מוכן להיפרד (מפגשים שביעי ותשיעי). לנהל את עצמי ואת הרגשות שלי (מפגש שמיני).

מפגשים שיוצרים מוטיבציה פנימית

 • מפגש עשירי מסכם – יש לי הכל כדי להתמודד

לומדים לראות את המשאבים שזמינים עבורי, שהם הכלי להתמודד עם כל מצב.
מה מקדם ונשאר ומה מעכב ועליו נוותר. יוצאים לדרך חדשה!!
מפגש סיום חגיגי והוקרת התהליך.

 • כל המפגשים יהיו באווירה נעימה וקלילה עם הרבה משחקים, הפעלות וסימולציות שיאפשרו התנסויות בסביבה מאפשרת.
 • התוכנית כפופה לשינויים ותהיה מותאמת לצרכי המשתתפים.

ובנוסף תקבלו גם:

 • כניסה להרצאה שלי: “NLP כשפת אם” – הרצאה בת שעה וחצי, שבה תלמדו את השפה שבה אני משתמשת בתקשורת עם ילדיכם ותקבלו כלים להתמודדות עם מצבים שונים בבית. ההרצאות מתקיימות אחת לשלושה חודשים – תאריכים יפורסמו בנפרד.
 • המדריך שלי: צעדים וכלים בבניית חוסן נפשי אצל ילדים
 • השתייכות לקבוצה איכותית של בוגרי סדנת יהלום – שנפגשת במהלך השנה לסדנאות והשתלמויות נוספות (בעלות סמלית).
 • כלים דיגיטליים להדפסה:
  • טבלת תכנון זמן משפחתית
  • מודל אפר”ת מפורט

תאריכים ופרטים:

הקורס יתקיים בנס ציונה, בימי ג בשבוע, החל מ – 28/7/20 בשעות:

מסיימי כיתות א-ב: 17:00-18:00, (התכנסות ומשחקים חופשיים בחברה החל מ – 16:45)

מסיימי כיתות ג-ה: 18:30-19:30, (התכנסות ומשחקים חופשיים בחברה החל מ – 18:15)

בקבוצות של עד 5 ילדים.

מתחילים בחופש הגדול וממשיכים אל תוך שנת הלימודים!!

המפגשים יתקיימו בתאריכים: 28/7, 4/8, 11/8, 25/8, 1/9, 8/9, 15/9, 22/9, 29/9,(המפגש הראשון יתואם באופן פרטני).

המפגשים יתקיימו בכפוף להנחיות משרד הבריאות: שמירת מרחק, הגיינה, עטיית מסיכות לפי הצורך ובהתאם לגיל. 

מי אני?

גלית זמל, נעים מאוד

אני מנטורית ומפתחת סדרת יהלו”ם לפיתוח מיומנויות ליבה ולהצלחתם של ילדים, בני נוער והורים בתהליכי הנחיה מהירים וממוקדים התואמים את מאפייני העידן החדש והקדמה.

לצד הפעילות בקליניקה, אני מרצה ומנחה סדנאות פיתוח מיומנויות אישיות עבור קהלים של הורים, אנשי חינוך, ילדים ובני נוער כמו גם מפגשי אימהות במתכונת שולחן עגול ובאווירה אינטימית.

 

אני משמשת כמנטורית ב-“תכנית 7” של פתחון לב אשר במסגרתה מלווה עשרות בני נוער בסיכון ופתחתי תכנית לימוד NLP לבתי ספר יסודיים מטעם העמותה.

 

פעילות חברתית: מרצה לבני נוער בפרויקט ניצוצות ומשמשת כמנטורית לילדים בפנימיית נוער.

 

לתכנים שלי נחשפו בשנתיים האחרונות מאות הורים, אנשי חינוך, ילדים ובני נוער אשר חוו תהליכים משמעותיים ומוכחים.

 

אני מאושרת לקחת חלק בצמיחה, בהתפתחות ובגדילה של דור העתיד. אני יודעת שלא תמיד קל להם אבל מאמינה בהם ויודעת שעם הכלים הנכונים – הם יכולים להצליח!

מה מספרים הורים לילדים שעבדתי איתם:

"אז…מדהימה שלי, זכיתי וזכינו להכיר אותך ושאת איתנו עד 120 מייד בשיחתנו הראשונה הרגשתי שהגעתי למקום הנכון !!! ושאת האדם הנכון להפקיד בו את האוצר שלנו . האופטימיות, המקצועיות, ההקשבה והאכפתיות שלך לא מובנים מאליהם. נתינה אינסופית בנועם, מקצועיות וחיוך. ש’ שלנו, הגיע אליך מבולבלת, חסרת ביטחון ומתביישת בעצמה כועסת ומתפרצת ללא יכולת שליטה. ילדה מדהימה ורגישה, עם לקות למידה שמבלבלת אותה ולא נותנת לה מנוח. כבר לאחר 2 המפגשים הראשונים איתך הרגשתי בשינויים הקטנים שהחלו ל”צוץ” אצלה. ואיך היא מתחילה ליישם ולהבין את הדרך, מסתכלת בעיניים שלי ומחשבת מסלול מחדש… הולכת אליך נלהבת וחוזרת רגועה ושלווה עם תובנות קטנות וגדולות כאחד.ואת לאורך כל הדרך קשובה! סובלנית! ואכפתית !!אוהבת באמת ובתמים. עברנו כברת דרך ואני בטוחה שעוד נפגש ובלי ספק נעזר בך בקרוב. אבל יצאנו אליה מחוזקים ועם כלים חדשים לחיים. מודה מאד..."
ד, אמא של ש’, בת 10
רחובות
"גלית אהובה, כבר מחזור שני של יהלומים מלוטשים איתך, ליווית אותנו דרך ארוכה, מפרה, והכי חשוב מהנה, ביום הכי עמוס בשבוע (שני חוגים לפני המפגש איתך) והבן שלי לא רצה לפספס אף לא מפגש אחד. את הפכת להיות חברה, כזו שמדברת בגובה העיניים אל הילדים. נתת במה, נתת חיבוק, היית קשובה והכי חשוב, יצאנו ממך עם "שק" מלא בכל טוב להמשך. אני מרגישה את הבגרות של הבן שלי יותר ויותר. אני מרגישה יותר ויותר את ההבדל בין השנה שעברה לשנה הנוכחית. לא יודעת אם פחות מציקים/מעליבים, אני כן יודעת שיש פחות תלונות על הצקות, פחות נעלב, פחות לוקח ללב? גם איתנו ההורים, יש יותר בגרות, פחות ויכוחים ושיתוף פעולה של שני הצדדים. את יהלום בעצמך וברור לי שדרכינו לא נפרדות. אני כבר רואה איך ה-"זאטוט" סוחב אותי אלייך, להיות מדריך ועוזר בקבוצת היהלום הבאה. אוהבים אותך וזכינו בך.🙏"
סיון, אמא לבן 10
יבנה
"גלית יקרה, …. אני רוצה להודות לך מקרב לב על כל מה שעשית למעננו. להודות לך על נתינה אינסופית, כאילו אין מחר! על זמינותך! על הקשבתך! על עצותייך ועוד ועוד. מהרגע הראשון, בדרכך המיוחדת, ידעת להתחבר ולהגיע לליבו של ג ולרכוש את אמונו להצלחת התהליך. תמיד דברת איתו (וגם איתי כמובן) בגובה העיניים. הנחית אותו דרך משחקים ספורטיביים ויצירתיים שבזכותם הגיע בשמחה, לצד אסרטיביות שאינה משתמעת לשתי פנים. עברנו כברת דרך ארוכה, בה חווינו כמו גלים, כמו הים, גם עליות וירידות, אך אנו יוצאים ממך מחוזקים ומצוידים בארגז כלים ובמצפן שיודע לכוון ולדייק את צעדינו הלאה." …. מעריצה, מעריכה ומודה מקרב לב"
ש., אמא של ג, בן 9
נס ציונה
"גלית שלנו היקרה, עם סיומו המוצלח של “מסלול האימונים”, ברצוננו להודות לך מקרב לב: תודה על הנכונות, ההשקעה, ההתמדה תודה על החריצות, המסירות, האמונה והמחויבות להגשמת המטרות והיעדים. תודה על ההכוונה, האחריות, המקצועיות, הרגישות. תודה על החוכמה, התבונה ועל מי שאת. הפקדנו בידייך את היקרה לנו מכל ועל כך ברור שזכינו!!! מצויינות אצלך היא דרך חיים והשמיים הם הגבול. שולחים לך חיבוק של ברכת תודה! הצלחה! הגשמה! באהבה"
משפחת א
גדרה
"בני היה אצל גלית בטיפול בתקופה מסוימת ובתי הייתה אצלה בתקופה אחרת.  בשני התהליכים, גלית התחברה אליהם בקלות ובמהירות והם חיכו מדי שבוע לפגישות איתה. גלית ידעה "לקרוא" אותם ולהתאים לכל אחד את התהליך שהוא זקוק לו. השינויים נראו מהר מאד, אם בחיזוק הביטחון העצמי ואם בחיזוק המיומנויות החברתיות. בנוסף, גלית נפגשה גם איתי ונתנה לי המלצות כיצד להתנהל בבית באופן שיחזק וישלים את התהליך שעשתה עם כל אחד מהילדים. ממליצה בחום על גלית כבן אדם וכאשת מקצוע!! ש, אמא של ר' בן 11 וד' בת 6, בת ים" "הגענו לגלית בשיא הסערה, בגן של הבן שלי היה קושי עקב החלפות של אנשי צוות. בני חווה משבר שהתבטא בכעס, תסכול, מדי פעם באלימות ובחוסר שקט. הגענו לגלית ב- S.O.S כשהמחנק בגרוננו, עקב שיחות בלתי פוסקות של הורים ואנשי הצוות בגן אלינו… מלבד החלפת הגן לילד, פנינו לגלית על מנת לייצבו, להחזיר לו את השקט ואת שמחת החיים. במפגשים הראשונים, גלית חוותה ילד כועס, שמדבר על עצמו רעות וששואל למה נולד אם הוא ילד רע… גלית הצליחה לחדור אליו, למדה אותו להסתכל על החיובי ולהבין שהוא יכול לעשות הכל אם יתחבר למשאבים הפנימיים שלו, לקחת אחריות על המעשים ולהבין שאפשר אחרת. הטיפול היה ממוקד, יעיל והשינוי בטווח הקצר היה בשיח ובטווח הקצר פלוס ראינו התנהגות אחרת.. תודה שנתת לנו כלים להרים את הראש… בהערכה"
משפחת ג
בת ים
"גלית יקרה, הגענו אליך לאחר לבטים בניסיון למצוא עזרה בקשיים שחוותה בתנו. הטריגר היה קושי חברתי במעבר לבית ספר חדש, אך עטפו אותו קשיים נוספים שבאו לידי ביטוי בהתנהלות היומיומית. כבר משיחת הטלפון הראשונה, הרגשתי שמעברו השני של הקו נמצאת דמות נעימה, אופטימית, משרה רוגע, שלמולה ניצבת טובת הילדים ככלל. ואכן בעיצומו של תהליך, שמבחינתנו רק החל, מוצאים אנו, כי כבר לאחר תקופה קצרה חל שינוי בדרכי הגישה של בתנו לחיים, באופן ההתנהלות שלה, ביוזמות שהיא לוקחת, ביכולתה להתייחס לדברים הפחות נעימים, שבהם היא נתקלת בדרך אחרת, ללמוד מהם, ולהתקדם. לאורך כל התהליך, היית שם תמיד. ראשית כאוזן קשבת, והרבה מעבר לכך ידעת לנסוך רוגע לעזור במתן פתרונות לקשיים נקודתיים ולהפוך אותן נקודות למשהו כללי, שניתן להשליך ממנו למקרים עתידיים לבוא. הרגשתי שבאמת באמת אכפת לך! ויתרה מכך, ברור לי, כי תמיד תהיי שם כשנצטרך. מצאתי את עצמי, נלהבת מהגישה, מהשיח עמך, ואף ציינתי בפנייך כי ביום מן הימים אשמח לעבור תהליך דומה בעצמי. תודה גדולה על כך. באהבה."
אמא של נ
נס ציונה
"הילדה המפוזרת שלי, ששוכחת דברים ונתקלת ברהיטים – התחילה להפגין אחריות, לבשל לנו ארוחות ערב, ולעשות שיעורי בית מיוזמתה... המפגשים עם גלית נתנו לילדה שלי כלים חדשים להסתכל על המציאות להגיב לה ולהתמודד עם מה שעד אז לא העזה. הפחדים והדרמות פחתו והתפנה מקום לבטא את הכישורים המדהימים שלה. גלית ליוותה גם אותנו ההורים, על מה לא לוותר ואיפה לאהוב יותר, יש לה יכולת מדהימה לדבר גם עם הילדים וגם עם ההורים, כל אחד בשפה שלו. ממליצה על גלית בכל פה!
אמא של ש
נתניה

"הגענו לגלית לפני מספר חודשים אחרי שניסינו כל מיני אופציות שלא הצליחו והיינו סקפטיבים לגבי התהליך. כבר בפגישה הראשונה גלית הכניסה בנו איזשהו רוגע שהכל יהיה בסדר . הבן שלי הולך לפגישות בשמחה וברצון , השינוי בו ניכר גם בפני צוות בית הספר וגם בפנינו . הילד מחייך יותר הילד נפתח יותר ומבלה יותר עם חברים. גלית תמיד זמינה לשאלות ,לקיטורים שלי ולהזלת הדמעות שלי .אחרי כל שיחה איתה כשהיא מסדרת לי את הדברים בראש אני מבינה שהשד לא נורא כמו שהוא בדמיונות שלי וכי באמת העתיד ורוד יותר. הדבר היחידי שמצטערת עליו .... שלא הכרנו את גלית לפני , ממליצה מאד על התהליך ,לא יאמן איזה שינוי זה עושה לילדים"
אמא של א
רמת גן
"אני אמא של ד בת ה-6 ועברנו תהליך מדהים ושינוי אמיתי אצל גלית המדהימה! הכרנו את גלית לפני מספר חודשים ואני וביתי נקשרנו אליה מהמפגש הראשון. ביתי הייתה מאוד סגורה בתוך עצמה, חסרת ביטחון, עקב מצבה העדין, שלצערי אני לא רוצה לפרט.. אני יכולה להגיד, שאחרי מס’ מפגשים עם גלית, ביתי היום ילדה אחרת, מלאת ביטחון, יודעת מה מציק לה, נפתחה לבית ולסביבה בצורה מדהימה ולמדה להתמודד עם מצבה… גם אני עברתי תהליך עם גלית, שהייתה לצידי, תמכה ודאגה, השקיעה בנו, עזרה לביתי ולמדה אותה. פגשתי אישה מדהימה, שאני רק רוצה לתת לה חיבוק גדול ולהגיד לה: תודה על הכל!! את מלאך עבורי ועבור ביתי." ש, אמא של ד בת ה-6, ראשון לציון "גלית חיבקה אותנו למן הרגע הראשון. הקשר האישי ביני לבין גלית ניצת מיד והשיחות ביננו היו כאי גן עדן במערבולת המטורפת של הלחץ היומיומי. גלית ראתה את ביתנו מהמקום האנושי והעמוק ביותר וכל רצונה היה לאפשר לה לנבוט, לפרוח ולהתפתח. המפגשים עם גלית שימשו עבור ל כעוגן משמעותי ובסופם היא שבה שמחה, מלאה ונינוחה. בזכות גלית שבו אל ביתנו העוצמות והאמונה בביטחון האישי ומכאן השמיים הם הגבול.״
ר, אמא של ל, בת 9
חולון
"הגענו לגלית דרך המלצה מחברה בתקווה שתעזור לבני בעניין חוסר שיתוף פעולה עם הגננות בעבר, כיום המורה, כל הצוות החינוכי ומבוגרים בכלל. עד אז, בני דיבר רק עם ילדים בני גילו. מזה תקופה ארוכה ולאחר טיפולים שונים שלא צלחו לגרום לו לשתף פעולה ולדבר עם מבוגרים ולהעלות את הביטחון העצמי. הייתי אובדת עצות והחלטתי לפנות לסוג טיפול של Nlp שאותו מעבירה גלית. אני חייבת לציין שלאחר מס’ פגישות מועט חל שיפור משמעותי בבני , הוא החל לדבר עם המורה, לגשת ללוח בכיתה וחל שיפור בביטחון העצמי שלו. אני רוצה להודות לגלית על העזרה הרבה, העבודה המצוינת והמקצועית ומאחלת לך המון הצלחה בדרכך ותמשיכי לעשות עבודה מצוינת ולהשפיע על ילדים ובני נוער"
א, אמא של ג, בן 8
באר יעקב
"הגענו לגלית בעקבות המלצה חמה של חברה שהבת שלה עברה אימון עם גלית. הגענו במצב של המון נושאים סביב רגישות יתר, בעיות חברתיות וחוסר ביטחון והערכה עצמית של בתנו. לאחר תהליך של 12 מפגשים אני יכולה להעיד על שינוי מהותי שחל אצל בתנו. היא התחברה לכוחות שלה, הביטחון שלה עלה וגם היכולות להתמודד בסיטואציות חברתיות בכיתה. היא מאוד נהנתה מהמפגשים עם גלית וחיכתה להם מאוד. כעת היא מרגישה מוכנה לחטיבה ואנחנו יודעים שגלית שם עבורה בכל זמן שהיא תרגיש שהיא זקוקה לחיזוק. אני ממליצה על אימון עם גלית בחום רב!!"
ר. אמא של י, בת 11
רחובות